“Yanlışlar Karşısında Susmayacak, Hakikati En Gür Sesle Haykıracağız!”

Haftalık İl Yönetim Kurulu Toplantısı Sonuç Bildirgesi

il Başkanımız Sn. Av Mutlu Furtana başkanlığında il binamızda gerçekleştirilen ilk yönetim kurulu toplantımızda gündeme alınan hususlarla ilgili olarak kamuoyunun ve teşkilatlarımızın bilgilendirilmesine karar verilmiştir.

 

Toplantı İl Başkanımız Sn. Av. Mutlu Furtana’nın Konuşmasıyla başlamıştır.

 

 • İstanbul’da pandemi önlemleri sebebiyle kongre süreçlerini erteleyen ilçe başkanlıklarımızın, konuyla alakalı yayınlanan genelge uyarınca çerçevesi belirlenen önlemlere uymak kaydıyla kongrelerini en kısa sürede gerçekleştirmeleri kararlaştırıldı.

 

 • Yine ilçe başkanlıklarımızın, il başkanlığımız öncülüğünde başlatılan üye kayıt kampanyası kapsamında 18 Şubat tarihine kadar, son gerçekleşen yerel seçimde alınan oy oranına göre her ilçenin bunun en az yüzde 10’u kadar üye kaydı gerçekleştirilmesi, 1 Mart itibariyle de başvuruda bulunan üyelerimizle illçelerde buluşup, il başkanlığımızın katılımıyla üye sertifikalarının dağıtılmasına karar verildi.

 • Mart ayında başlamak üzere her ayın ilk salı gününe kadar ilçe başkanlıklarımız düzenledikleri faaliyet raporlarını il başkanlığımıza iletecek, il başkanlığımızda bu raporlarla birlikte faaliyet raporlarımızın tamamını Genel Merkezimize iletecektir.

 

 • İl Başkanlığımızda perşembe günlerini üyelerimize ayırma kararıyla beraber görüşmek isteyen üyelerimizin tamamıyla randevu almaları durumunda bir araya gelecek ve hem eski üyelerimizle hem de aramıza katılan yeni üyelerimizle iletişimimizi arttıracağız.

 

 • Partimizin kurumsal yapısının, vizyon ve hedefleriyle inandığı değerlerin bütünlüğüne dikkatle, sosyal medyada tüm teşkilatlarımızın faaliyetlerini, eleştirilerini ve vatandaşlarımızın taleplerinin dile getirilmesi noktasında daha aktif olmaları, Genel Merkez ve İl Başkanlığımızın paylaşımlarına katılarak açıklamalarımızın daha geniş kitlere ulaşmasına katkı sağlamalarının önemine binaen gerekli bilgilendirmelerde bulunulmuştur.

 • İl ve İlçe yöneticiliği başvuru formlarımız görev almak isteyen parti içerisinden herkese verilecek, başvuruların değerlendirilmesinden sonra uygun görülen görevlendirilmeler yapılacaktır.

 

 • İstanbul’da eksik olan ilçe başkanlıklarımız sırasıyla her ay 1 İlçe başkanlığının kurulmasıyla tamamlanacak, kadın kolları bulunmayan her ilçemizde de kadın kolları kurularak il ve ilçe yönetimlerimizin en az yüzde 20’si kadın kontenjanı şeklinde düzenlenecek ve gerekli görevlendirmeler yapılacak.

 

 • 1 Haziran itibariyle tüm ilçelerde ilçe başkanlıklarımızla koordine halinde çalışarak mahalle başkanlıklarımız belirlenecek.

 

 • Partimizin kurumsal çalışmalarına ek olarak gerçekleştirilecek “Birlik Kart” çalışması hayata geçirilerek, üyelerimizin bu kartla anlaşmalı kurum ve kuruluşların hizmetlerinden indirimli yararlanması sağlanacak, partimizin sosyal yanının daha ileriye taşınması için nisan ayı itibariyle pandemi koşullarının el vermesi halinde her hafta 1 ilçemizde sosyal aktivite gerçekleştirilecektir.

 

 • İl başkanlığımıza ve ilçemize gelen ihtiyaç sahiplerini İlçe belediye ve kurumlarına acil bir durum değilse 15 günde bir bildirecek, sonuç alınamazsa,  kim elini uzatmıyorsa o elin uzanmadığını en yüksek sesle haykıracağız, bizler elimizden geldiğince vatandaşın sorunlarını çözmeye çalışacağız.

 

 • Toplantı dilek ve temenniler bölümünde gündeme getirilen diğer hususlarla sona erdi.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Büyük Birlik Partisi İstanbul İl Başkanlığı