“Camiamız durumdan rahatsızdır!”

İl Başkanımız Sn. Av. Mutlu Furtana: “Camiamız durumdan rahatsızdır!”
Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’na hakarette bulunan şahısa açtığımız davanın 5. Celsesi bugün İstanbul Anadolu 54. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.
İl Başkanımız Av. Mutlu Furtana ve vekili Av. Nuh Bora Canan ile katılan Firüze Yazıcıoğlu, katılan Mavuş Ocak, katılan Yusuf Yazıcıoğlu vekili mkyk üyemiz Av. Gökhan Özdoğan ve Av. Muhammed Fatih İçar, il ve ilçe yöneticilerimiz ve Alperen Ocakları İstanbul il Başkanlığımız hazır bulundu.
Sanık hakkında çıkarılan zorla getirme kararına rağmen gelmediği, bir önceki celse ara kararı uyarınca dosyanın uzlaşma bürosuna gönderildiği, taraflar arasında uzlaşma sağlanamadığı görüldü.
İl Başkanımız Sn. Av. Mutlu Furtana;
“Sanıktan şikayetçiyim, dosya soruşturmaya ilk başladığında ben il sekreteriydim, şimdi il başkanıyım fakat geçen bu süreye rağmen sanık halen yakalanamadığı için camiamız bu durumdan rahatsızdır, sanık hakkında yakalama emri düzenlenmesini ve yakalanacağı celsesinde hazır edilmemizi talep ediyorum.” dedi.
Müşteki İl Başkanımız Av. Mutlu Furtana vekili Av. Nuh Bora Canan;
“Müvekkilimin beyanlarına katılıyorum, şikayetçiyiz, kamu davasına katılma talebimiz vardır, sanık hakkında yakalama emri düzenlenmesine ve yakalama celsesinde, tarafımızın haberdar edilmesini talep ediyoruz, soru sorma talebimiz vardır.” dedi.
Av. Gökhan Özdoğan;
“5. Celseye gelindi fakat halen sanığa ulaşılmadı, sanık hakkında yakalama emri düzenlenmesini talep ediyoruz, soracağımız sorular vardır bu sebeple yakalama kararı çıkarılmasını gerekirse tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartılarak ifadenin mahkemenizce alınmasını talep ederiz.” dedi.
Av. Muhammed Fatih İçar:
“Sanığın mahkemeye adalet duygusunun tesisi için getirilmesini talep ediyoruz” dedi.
Gereği Düşünüldü;
Sanığın yapılan tebligata ve çıkarılan zorla getirme müzekkerelerine rağmen duruşmaya gelmediği anlaşılmakla hakkında CMK 98/3 madesi gereğince “yakalama emri” çıkarılmasına, hakkında yeteri kadar yakalama emri düzenlenmesine, paylaşımın yapıldığı sosyal paylaşım sitesi üzerindeki hesabın İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne müzekkere yazılarak IP tespiti yapılmasına, suçtan zarar görme ihtimaline binaen müşteki Mutlu Furtana’nın katılan olarak Av. Nuh Bora Canan’ın katılan vekili olarak duruşmalara kabulune, bu nedenle duruşmanın 15/04/2021 günü saat 11:45’e bırakılmasına karar verildi.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Büyük Birlik Partisi İstanbul İl Başkanlığı