“Muhsin Yazıcıoğlu’nu Anma Programı.”

Beyoğlu Okçular Vakfında düzenlenen tören, aynı zamanda Berat Kandili olan 27 Mart Cumartesi akşamı yapıldı. Pandemi koşulları sebebiyle sınırlı sayıda davetlinin kabul edildiği geceye ünlü ilahiyatçı ve öğretim görevlisi Prof. Dr. Mustafa Karataş da katılarak Kur’an tilaveti gerçekleştirdi.

İl Başkanımız Sn.  Av. Mutlu Furtana önderliğinde düzenlenen anma gecesine Genel Başkan Yardımcılarımız Yaşar Sayan, Sultan Selim Şimşek, Muhittin Açıcı, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, MKYK Üyeleri Kamuran Sayham, Recep Tufan, Abdurrahman Açıkgöz, Kadir Türal, Müjdat Durak, Hasan Güngörmez, Av. Mehmet Gökhan Özdoğan, 3. Bölge Başkanı Ercan Karaca, CHP İlçe Başkan Yardımcıları Yasin Çavuş, Mansur Yılmaz, BBP Kocaeli İl Başkanı Remzi Kaya, Kocaeli Teşkilat Başkanı Atakan Küpçü, İzmit İlçe Başkanı Gökhan Aladağ, İzmit İlçe Başkan Yardımcıları Gökhan Küpçü, Eyüpsultan İlçe Başkanı Engin Özacar, İkinci Bölge Başkanı Mehmet Ceylan, İl Başkan Yardımcısı İsa Yıldırım, MHP Arnavutköy İlçe Başkanı Gökhan Uluç, AK Parti Bakırköy Meclis Üyesi Emine Dirican, MHP Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Ünal, İzmit İlçe Başkan Yardımcıları Zürap Aslan, Hüseyin Çiftçi, Enes Gündoğan, Muhsin Kalay, Enes Kaymaz, Atilla Aladağ, Umut Dönmez, Gelecek Partisi Beyoğlu İlçe Başkanı Yılmaz Bozyokuş, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Abdullah Enes Özkan, BBP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fedai Karakol, Saadet Partisi Beyoğlu ilçe Teşkilatı, Yeniden Refah Partisi Beyoğlu İlçe Teşkilatı ile partili ve basın mensupları katıldı.

Geceyi organize eden BBP İstanbul İl Başkanı Av. Mutlu Furtana, Yazıcıoğlu’nun her kesimin takdirini kazanmış bir siyasetçi olduğuna vurgu yaparak, “’Ölüm, inançsız insanlar için korkunç bir sondur. Ama inananlar için ne kadar zevkli bir başlangıçtır.’ Bu sözlerin sahibi toplumun her kesimi tarafından takdir kazanmış, bizlerin ortak değeri olan Muhsin Başkan için burada toplanan sizlere hitap etmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu anlatmak için onu anlamak şarttır. Bizler şehit başkanımızı tanıyor ve onun kurmuş olduğu partide görev almaktan mutluluk duyuyoruz. Hiçbir dönem sapma ihtiyacı hissetmedik. O yolda bu ülkenin çıkarları dışında hiçbir amaç gütmediği hepimizin malumudur. Kaypaklığın cirit attığı siyaset arenasında kendisine sunulan hiçbir mevki, makam ve koltuğa tenezzül etmeden siyasi hayatını sürdüren rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, partili partisiz herkesin takdirini kazanmış bir lider olma özelliği ile ön plana çıkmıştır. Zalime alp, mazluma eren şiarından hiç ayrılmayan Muhsin Başkan’ın, Türkiye’ye yapılan bunca saldırı nedeniyle her geçen gün değeri daha net anlaşılmaktadır. Haksız bir şekilde yıllarca cezaevinde işkencelere maruz kalmasına rağmen hapisaneden çıktıktan sonraki süreçte dahi ülkesi aleyhine tek bir söz kullanmamıştır. Bir insan düşünün; düşmüş olduğu hapisanede dahi ülkesinin çıkarları doğrultusunda şiirler yazabilecek kadar kudretli ve erdem sahibi. Muhsin Yazıcıoğlu rahmete yürümüş fakat hayalleri, idealleri hala canlı ve diridir. Bizler onun hayal ve ideallerinin savuncusu ve bekçisi olmaya her zaman devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan Yardımcımız Sn.  Yaşar Sayan, merhum Yazıcıoğlu’nun yerinin asla dolmayacağını söyledi. Gecede bir konuşma yapan Yaşar Sayan, “Mübarek Berat Kandilinizi tebrik ediyor, tüm Türk, İslam coğrafyasının huzur ve sağlık içerisinde geçirmesini cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Ebedi liderimiz, istikrar ve karakter sahibi, söz konusu vatan, millet, bayrak ve din olduğunda en ön safta duran, sesi en gür duyulan, dik duran, düz yürüyen Muhsin Başkanımızı, 12 yıl önce hain bir suikast sonucu kaybetmenin acısı yüreğimizde. Hiç dinmedi ve dinmeyecek. Anadolu’nun yiğit evladı, ömrünü milletine adayan, Rabbine sonsuz teslimiyetle Muhsini duruşuyla Türk dünyasının gönlünde yer eden ve yeri asla doldurulamaz bir liderdi Muhsin Yazıcıoğlu. Şundan herkes emin olsun ki biz Büyük Birlik Partisi’ne ahdedenler olarak onun ayak izlerini takip etmeye, nizam-ı alem ülküsünü ve Türkiye’nin milli yaranını tesis etmek adına son nefer ve son nefese kadar yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Muhsin Başkanımızı ve onunla beraber şehit olan Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı, Murat Çetinkaya, gazeteci İsmail Güneş ve pilot Kaya İstektepe’yi rahmetle anıyor, mekanları cennet olsun diyorum” diyerek Muhsin Yazıcıoğlu ve şehitleri andı.

Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Emir Faruk Uzunpınar, anma töreninde yaptığı konuşmasında Muhsin Yazıcıoğlu hakkında şunları söyledi: “Muhsin Yazıcıoğlu denildiğinde o adam gibi adam, şahsiyet abidesi ve bir Alperen. Adanmışlık, inanmışlık ve birlik denilince akla ilk gelen gönüle ilk düşen isimlerden biridir. Bunlara ek olarak her geçen gün onu kaybetmiş olmanın vermiş olduğu, gönlümüzün derinliklerinde bir burukluk hissiyatı. Ebedi şehit liderimizin fırtınalı hayatı yine bir fırtına ile sona erdi. 12 yıl oldu. Atılan adımların hiçbiri tatmin edici olmadı. Aksine sindirilmeye, susturulmaya ve sümen altı edilmeye çalışıldı. Fakat küresel taşeronlar ile yerli iş birlikçileri biz Alperenler’in sinesinde yanan adalet ateşini söndüremediler ve söndüremeyeceklerdir.”

BBP Beyoğlu ilçe Başkanı Mustafa Yıldız da böyle anlamlı bir törene ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek kandilinizi tebrik ediyorum dedi.